"Muluji svého psa stejně, jako miluji tebe.Ale zatímco ty můžeš odejít, on se mnou zůstane."
Cat Stevens

Prosinec 2008

Vážně hnus!

4. prosince 2008 v 13:11 Případy
Zkopíruj si článek, pokud možno i tvá SB a podepiš petici, ovšem jestli chceš byť jen minimálně pomoci
Lidé na celém světě proto podepisují petici, aby tento čin zastavili.
Petice tadyGuillermo Vargas (umělec kterýmu bych já uděl/a to samé)!
Přímo z ulice vzal hladového psa, kterého následně uvázal na provaz v galerii a nazval ho "uměleckou" instalací. Nad něj umístil nápis "Eres Lo Que Lees" ("Jsi co čteš"), který provokativně vytvořil z krmení pro psy. On a návštěvníci výstavy pak bez jakýchkoliv emocí pozorovali psa, který po několika dnech zemřel hlady.
Proti jeho "dílu" se zvedla vlna odporu, fotografie vyhládlého psa v místnosti plné lidí obletěly celý svět. Hromadící se stížnosti však prestižní umělecké sdružení Visual Arts smetlo ze stolu. Rozhodlo, že se skutečně jedná o formu umění a nápad Vargase podpořilo.

( Navíc byl požádán, aby zopakoval exhibici v roce 2008 v Hondurasu! )

Lidé na celém světě proto podepisují petici, aby tento čin zastavili.

Umělec, který si říká Habacuc. Říkal jen, že se psa nikdo z přítomných nesnažil krmit, ani nezavolal policii.

Určitě si to zkopírujte na blog i bez zdroje! Je jedno odkuď to máte, ale důležité je že to máte na blogu. Ať i ostatní lidi se podepíší !!!!

P.S. I když tohodle pejska se nedalo už zachránit, můžeme zachránit ale další!Které plemeno je nejchytřejší

3. prosince 2008 v 19:43 Informace o psech
Inteligencí psů dnes můžeme rozumět nejen souhrn ochoty i možností zvířete plnit pracovní úkoly, ale rovněž jakousi sociální obratnost, tj. jen těžko měřitelnou schopnost psů reagovat odpovídajícím způsobem na jiné než pracovní podněty. Každý pes je více či méně schopen se učit to základní, co vůbec umožňuje jeho soužití s člověkem: čistotnosti, několika základním povelům. Psi mají také určitou matematickou dovednost, dovedou srovnávat, učit se a řešit nové problémy. Tyto schopnosti nazýváme adaptivní inteligence.

Čivava cup

3. prosince 2008 v 19:40
Asi nejoblíbenější jsou yorkshire teriéři, ale často můžeme vidět i pražské krysaříky, čivavy a další. Je to určitě dobrá zpráva a ještě lepší zprávou je, že spousta jejich páníčků nelituje času, sebere odvahu a přivede své mazlíčky na kynologická cvičiště.
Ve školce pro štěňata je už jenom krůček k tomu, aby si spolu zkusili zdolat svou první agiliťáckou překážku. A jakmile zjistíte, že váš pejsek si zcela suverénně kráčí po kladině, zatímco štěňata větších psů se pomalu plazí, stačí již jen málo, abyste pokračovali dál a tomuto psímu sportu propadli.
Potkala jsem sice několik odpůrců toho, aby tito pejsci podobný sport provozovali, protože jsou to hlavně gaučáci a jedná se v podstatě o týrání zvířat. Jsem hrdou majitelkou čivavy a dovolím si nesouhlasit. I já sice nejsem úplně spokojená s tím, že překážky jsou trochu vysoko a že proti třikrát tak velkým psům, jako jsou sheltie či teriéři v kategorii "S" - small nemají ti nejmenší, co do rychlosti, šanci. Ale nedovedu si představit, že bych nás obě připravila o takovou zábavu. Moje Kamilka běhá s nadšením, ráda a na cvičák se vysloveně těší. Při trénování je vždy co se učit a hlavně je tam spousta jiných psů, se kterými lze dovádět. Atmosféra na závodech je perfektní a závod sám si musíte prostě zažít.
Nezoufejte ale, že oficiálně je speciální kategorie "XS" pro mini-plemena zatím v oblasti sci-fi, i když by po svém stanovení určitě otevřela agility svět pro velké množství nových nadšenců. Malý pes je také pes a zaslouží si mít možnost vybít svůj temperament a energii nějakou smysluplnou aktivitou, stejně jako jeho větší kolegové.
Kynologický klub Nový Svět ve Dvoře Králové nad Labem se proto rozhodl uspořádat 14. září 2008 neoficiální závody v mini-agility "ČIVAVA CUP", které jsou určeny speciálně pro ta nejmenší plemena pejsků. Určitě si každý najde tu svou kategorii - připraveny jsou závody pro štěňátka, začátečníky, závodníky i veterány. Specialitou potom bude závod "tryskomyší", kde si budete moci zkusit zdolat i zcela netradiční překážky. Celá akce vyvrcholí udělením titulu ČIVAVA CUP STAR 2008 pro nejlepšího psa závodů.
Už se moc těšíme na Vaši účast, a proto se nezapomeňte přihlásit!
Propozice, přihlášky a bližší informace na www.handabear.estranky.cz.Občanský zákoník chystá změny

3. prosince 2008 v 19:37 Informace o psech
Z chystaného Občanského zákoníku:

Na výlet se psem

3. prosince 2008 v 19:35 Informace o psech

Autem

Nejméně dvě hodiny (ale raději půl dne) před vyjetím mu nedáme nic k jídlu a pokud je to nutné, necháme si doporučit veterinářem tablety proti stresu nebo nevolnosti.
Pes rozhodně nemá cestovat na sedadle spolujezdce, natož na klíně řidiče! I pes, který sedí připoután bezpečnostním pásem, je smrtelně ohrožen, když se při případné nehodě aktivují airbagy. Vhodnější je zadní sedačka, ale ještě lepší zavazadlový prostor u dodávek a kombíků, hlavně pokud jde o většího psa.
Pes, který se může pohybovat volně po autě, je nebezpečný sobě, ostatním cestujícím ve vozidle i mimo ně. Řidič, který to trpí, páchá dopravní přestupek. Dnes si každý majitel může vybrat, jakým způsobem psa fixovat na místě: od mříží a sítí mezi zavazadlovým prostorem a sedadly, mezi předními a zadními místy, přepravek, psích autosedaček a ochranných závěsných lůžek až po zmíněné bezpeč- nostní pásy, které se připnou psovi jako postroj. I pod připoutaného psa nebo pod přepravku ještě pro jistotu natáhneme ochranný potah sedadel jako ochranu před znečištěním špinavými tlapami nebo případnými následky nevolnosti.
Pro cestování se psem autem se vybavíme lahví s pitnou vodou a drobnými pamlsky za odměnu. Každé dvě až tři hodiny děláme krátké zdravotní přestávky, během kterých dáme psovi napít a necháme ho vyvenčit (na vodítku, aby pes ve stresu nevběhl pod projíždějící auta nebo do lesa).
Pro starší psy a psy, kteří mají problémy s klouby, se vyrábějí teleskopické rampy pro snadnější a bezpečnější výstup z vozu.

Letadlem

Citujeme z přepravního řádu jedné české společnosti:
Živá zvířata vč. ptáků a plazů mohou být přepravována jen s předchozím souhlasem dopravce a za podmínek jím stanoveným, na zodpovědnost cestujícího a pouze do těch míst, kam je to platnými předpisy dovoleno. Přeprava může být provedena v kabině pro cestující nebo v nákladovém prostoru jako zboží. Zdarma se kromě toho může přepravovat v kabině letadla slepecký pes, doprovází-li nevidomou osobu, pes doprovázející hluchou osobu a pes určený pro záchranu lidských životů. Tito psi musí být opatřeni vodítkem, náhubkem, potvrzením o výcviku a požadovanou dokumentací.
Každá letecká společnost má jiná pravidla pro přepravu psů. Informujte se s předstihem na podmínky, pravidla a poplatky. Některé společnosti umožňují přepravu menších psů v kabině letadla pod sedačkou, jiné vyžadují, aby byli psi přepravováni jako běžná zavazadla.
Přepravky do letadla kupujte jen s příslušnou homologací, aby se nemohlo stát, že z důvodu nevyhovujících parametrů nebude váš pes jako kabinové zavazadlo uznán.
Protože letadlem pravděpodobně vycestujete mimo republiku, nezapomeňte zkontrolovat platnost všech dokladů psa požadovaných nejen v cílové zemi, ale také v zemích tranzitních.

Pěšky

Pro pěší výlety, zejména pokud se přespává v přírodě, sbalíme především cestovní lékárničku. Prodávají se buď hotové, nebo si ji každý může vyrobit psovi na míru. Obsahovat by měla desinfekční sprej a tekutý obvaz, tlakový obvaz, náplasti, běžné léky, pokud je pes užívá, tablety proti průjmu, stresu a žaludeční nevolnosti a nástroj na odstraňování klíšťat.
Pro chvíle odpočinku a nočního klidu může mít pes svůj vlastní, speciální psí stan (vyrábějí se také jako přístřešky proti slunci), spacák, nafukovací podložky nebo dokonce skládací lehátka, aby byl chráněn proti vlhkosti ze země. Menší, slabé a netrénované psy můžeme přenášet v batohu určeném pro takovou přepravu nebo v menší klokance nošené na prsou.
Silnější psi si mohou nést své propriety sami v dvoustranných taškách, připevněných přes hřbet na bocích. A opravdové siláky, kteří unesou a snesou na krku dvoukilogramové závaží, můžeme vybavit soudkem "s alkoholovou desinfekcí" pro páníčka nebo zbloudilé pocestné.

Na kole

Pes jako doprovod cyklisty běží buď po vlastních nohách, nebo je vezen.
Pro psa-spolujezdce se vyrábějí různé cestovní tašky, které se připevňují (nejčastěji) na řidítka, případně cestovní koše. Ty mohou být pro psa zatím podobnému způsobu léta nepřivyklého s přiklápěcí drátěnou kabinkou.
Pes doprovázející cyklistu "po svých" musí být trénován, aby zvládl velké vzdálenosti ve značném tempu, leckdy za zvýšeného dopravního provozu kolem, a neohrožoval psovoda (či psojeda) vybíháním do stran nebo změnou tempa. Pro jistotu se používají držáky připevněné na držák sedla, které díky kovové pružině a pružicí šňůře vyrovnávají tah psa a udržují zvíře v dostatečné vzdálenosti od kol.

Všeobecné zásady

Vždy, když jdeme se psem na delší dobu z domu, bereme s sebou cestovní misky a lahve, vodu, podle potřeby potravu nebo pamlsky a balíček s první pomocí. Samozřejmostí je, že je pes řádně oočkován, a jako doklad o tom přibalíme s sebou očkovací průkaz. I když je pes řádně očipován nebo otetován, není nikdy na škodu přidat mu na obojek plíšek s telefonním číslem. A pamatujte, že ze zákona je nutností vodítko a košík.